Diakonat naszego parafianina

Dziś dla naszej parafii miniona sobota to wielki i piękny dzień. Nasz parafianin Marcin Dydzik, przyjął z rąk biskupa Rudolfa Pierskały sakrament święceń w stopniu diakonatu.

Od tego dnia diakon Marcin stał się osobą duchowną. W czasie liturgii złożył przysięgę czci i posłuszeństwa biskupowi opolskiemu i Jego następcom. Zobowiązał się w duchu całkowitego oddania Bogu i Kościołowi do zachowania bezżenności – celibatu. Zobowiązał się również do codziennej modlitwy Liturgii Godzin w intencji Kościoła.

Aktualnie diakon Marcin pełni posługę w Parafii NSPJ w Kluczborku.. Ufamy, że w przyszłym roku będziemy mogli cieszyć się z jego święceń prezbiteratu.

Pamiętajmy w modlitwie o nowym diakonie. Przez całą niedzielę diakon Marcin głosił w naszej parafii swoje pierwsze kazanie.

Od momentu święceń diakon może głosić Słowo Boże w czasie liturgii oraz odczytywać Ewangelię. Ma prawo udzielać sakramentu chrztu, jest zwyczajnym szafarzem komunii świętej. Diakoni mogą również błogosławić małżeństwa oraz sprawować obrzędy pogrzebowe.

MSZE ŚWIĘTE
W NIEDZIELE I ŚWIĘTA

800, 930, 1100, 1230, 1800

Nieszpory i nabożeństwa:
1715

MSZE ŚWIĘTE
W DNI POWSZEDNIE (wakacje)

800, 1800

Nabożeństwa okresowe:
1715

Spowiedź święta:
przed każdą mszą świętą w ciągu tygodnia

Zobacz więcej szczegółów

KANCELARIA CZYNNA

wtorek/czwartek:
900 – 1000
piątek:
1600 – 1700 

W okresie wakacji:
wtorek: 900 – 1000
piątek: 1600 – 1700

Zobacz więcej szczegółów

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii św. Jacka w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa Państwowego i Kanonicznego.