Witamy

Witaj na stronie Parafii św. Jacka. Mamy nadzieję, że znajdziesz tu potrzebne informacje.

Pan Jezus czeka

W naszym kościele czujemy się jak w domu. Najważniejsze, że Pan Jezus czeka tam zawsze na każdego żywy i prawdziwy.

 

Kościół zawsze otwarty

Dolny kościół zawsze otwarty, a w nim Chrystus Eucharystyczny czeka cały dzień na potrzebujących chwili wyciszenia i adoracji.

Nasz patron

Święty Jacek, nasz patron jest mocnym orędownikiem w niebie. To przez Jego wstawiennictwo polecamy Bogu mnóstwo naszych spraw.

 

Ołtarz - centrum kościoła

Centrum kościoła zawsze jest ołtarz. To tutaj codziennie dokonuje się zbawcza ofiara Chrystusa. Jak to dobrze, że mamy tak łatwy dostęp do niego.

Żywe kamienie

Kościół to żywe kamienie. Jesteśmy Parafią, Wspólnotą wiary i jesteśmy dumni z tego, że nosimy zaszczytne miano "Chrześcijan".

 • Nowości

  Nowości

  - Transmisja na żywo
  - Pogotowie Modlitewne
  - Eucharystia daje życie

   

   

   

   Więcej...

 • Pielgrzymki

  Pielgrzymki

  - Piesza Opolska Pielgrzymka na Jasną Górę w 2020 r.

   

   

   

   

      Więcej...

 • Zaproszenia

  Zaproszenia

  - Fatimskie klimaty 

                  

   

   

   

       

  Więcej...

 • Biblioteka

  Biblioteka

  Nasza parafialna biblioteka ...
  Polecamy nowości!

   

   

   

   

  Więcej...

Opolska Pielgrzymka na Jasną Górę

44. Piesza Pielgrzymka Opolska w bieżącym roku 2020 wyszła na trasę w poniedziałek 17 sierpnia, by dotrzeć na Jasną Góre w sobotę 22 sierpnia. 

Ze względu na pandemię, tworzone były jedynie reprezentacyjne grupy poszczególnych strumieni liczące do 30 osób. Pielgrzymować mogły tylko osoby w wieku od 18 do 65 lat. W drodze nie było żadnych noclegów i żadnego dożywiania. Każda grupa miała do przejścia około 15 kilometrów i potem wracała do domów. Następnie drogę podejmowała kolejna grupa, która po około 15 kilometrach też wracała do swoich domów - była to swoista sztafeta.

Wszyscy chętni mogli natomiast wejść przed obraz Matki Bożej i uczestniczyć o 11.00 w Mszy św. pod szczytem jasnogórskim, której  przewodniczył bp Andrzej Czaja.

***

 43. Pielgrzymka na Jasną Górę - strumień opolski - wyruszyła spod naszego kościoła 12 sierpnia 2019 r. i dotarła do Częstochowy 17 sierpnia, gdzie przed szczytem jasnogórskim została odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Opolskiego Andrzeja Czai. W pielgrzymce - rekolekcjach w drodze - uczestniczyło 2800 pątników, o ponad 100 więcej niż w roku poprzednim. Hasłem przewodnim pielgrzymki byly słowa „Obdarowani Duchem - wdzięczni i odpowiedzialni”. 

Zobacz zdjęcia naszej żółtej Jedynki w Galerii kliknij

***

42. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę odbyła się w dniach 12-18 sierpnia 2018. Opolski strumień pielgrzymki rozpoczął wędrówkę w poniedziałek, 13 sierpnia o 8.30 spod naszego kościoła. Na Jasną Górę dotarł w sobotę 18 sierpnia, gdzie wraz z wszystkimi (pięcioma) strumieniami na zakończenie pielgrzymki miała miejsce uroczysta Msza św.  sprawowana przez Biskupa Opolskiego.

Hasło pielgrzymki „Idziemy do Matki w świetle i mocy Ducha Świętego” nawiązywało do programu duszpasterskiego w Polsce. Pielgrzymi modlili się także o beatyfikację bpa Józefa Nathana, twórcy Miasteczka Miłosierdzia w Branicach. 

W Galerii znajdują się zdjęcia z pielgrzymki, ze szczególnym zaznaczeniem udziału Żółtej Jedynki .

  ***

  2017 r. wyjście 41. pielgrzymki opolskiej spod naszego kościoła nastąpiło w poniedziałek 14 sierpnia. Na Jasną Górę wszystkie strumienie dotarły w sobotę 19 sierpnia.  W żółtej Jedynce wędrowało 180 pątników, na Jasnej Górze zameldowało się łącznie 2750 pielgrzymów. Zdjęcia z wędrowania naszej żółtej Jedynki -  w Galerii.

W roku 2016 pielgrzymka ruszyła spod naszego kościoła 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tematem tej 40. pielgrzymki opolskiej było hasło "Od źródeł chrztu i miłosierdzia - do nowego życia". W naszej żółtej Jedynce wędrowało niespełna 200 pielgrzymów, a cała opolska pielgrzymka liczyła na Jasnej Górze około 3000 osób. W Galerii są do obejrzenia zdjęcia - ze szczególnym uwzględnieniem naszej grupy.

39. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z 2015 roku to historia. Jak przebiegała?
Szczegóły na stronie  http://pielgrzymka-opolska.pl/, a w Galerii - zdjęcia naszej grupy znajdziesz tutaj

W 2014 r.  pielgrzymka do Częstochowy wyruszyła spod naszego kościoła w poniedziałek 18 sierpnia. Na Jasną Górę dotarła 23 sierpnia. 38. Pielgrzymka Opolska przyjęła hasło: "Radość Ewangelii w Rodzinie". W naszej żółtej Jedynce pielgrzymowało  ponad 180 osób. W Galerii znajdziesz zdjęcia naszej grupy z tej pielgrzymki  kliknij.

Kancelaria parafialna

 

CZYNNA

wtorek i czwartek 900 - 1000
piątek 1600 - 1700 

W OKRESIE WAKACJI

wtorek 9001000
piątek 16001700

Administrator danych osobowych informuje,
że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej
parafii św. Jacka w Opolu umieszczone zostały
za zgodą osób, których dane dotyczą
lub umieszczone są

na podstawie prawa Państwowego i Kanonicznego.

Szybki kontakt

 

Rzymskokatolicka Parafia
św. Jacka w Opolu
ul. Tysiąclecia 11
45-462 Opole

 • Tel. 77 455 07 26

 
REGON: 040098924
NIP: 754-25-54-460
Konto Bank Pekao I O/Opole:
51 1240 1633 1111 0000 2650 9385
e-mail parafii:
parafia@swjacek.opole.pl