Witamy

Witaj na stronie Parafii św. Jacka. Mamy nadzieję, że znajdziesz tu potrzebne informacje.

Pan Jezus czeka

W naszym kościele czujemy się jak w domu. Najważniejsze, że Pan Jezus czeka tam zawsze na każdego żywy i prawdziwy.

 

Kościół zawsze otwarty

Dolny kościół zawsze otwarty, a w nim Chrystus Eucharystyczny czeka cały dzień na potrzebujących chwili wyciszenia i adoracji.

Nasz patron

Święty Jacek, nasz patron jest mocnym orędownikiem w niebie. To przez Jego wstawiennictwo polecamy Bogu mnóstwo naszych spraw.

 

Ołtarz - centrum kościoła

Centrum kościoła zawsze jest ołtarz. To tutaj codziennie dokonuje się zbawcza ofiara Chrystusa. Jak to dobrze, że mamy tak łatwy dostęp do niego.

Żywe kamienie

Kościół to żywe kamienie. Jesteśmy Parafią, Wspólnotą wiary i jesteśmy dumni z tego, że nosimy zaszczytne miano "Chrześcijan".

 • Nowości

  Nowości

  - Transmisja na żywo
  - Pogotowie Modlitewne
  - Eucharystia daje życie

   

   

   

   Więcej...

 • Pielgrzymki

  Pielgrzymki

  - Piesza Opolska Pielgrzymka na Jasną Górę w 2020 r.

   

   

   

   

      Więcej...

 • Zaproszenia

  Zaproszenia

  - Fatimskie klimaty 

                  

   

   

   

       

  Więcej...

 • Biblioteka

  Biblioteka

  Nasza parafialna biblioteka ...
  Polecamy nowości!

   

   

   

   

  Więcej...

Fatimskie klimaty

W okresie od 13 maja do 13 października 1917 r. miały miejsce objawienia Matki Bożej w Fatimie. W naszej parafii każdy trzynasty dzień miesiąca jest akcentowany jako Dzień Fatimski. Zapraszamy w te Dni na wspólne spotkania i modlitwę, na specjalne Nabożeństwo Fatimskie z różańcem i procesją ze świecami.

Przez 9 lat trwała Wielka Nowenna Fatimska i w bieżącym roku 2017 zakończyła  się uroczystymi obchodami setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie.

Nowenna rozpoczęła się 13 maja 2009r., jednak włączyć się do niej można w każdym czasie i może to uczynić każdy. W Fatimie Matka Najświętsza zaprosiła nas do współpracy w dziele zbawienia ludzi. Dziś, gdy stoimy na progu setnej rocznicy Jej objawień, chcemy wziąć sobie do serca to naglące wezwanie do zaangażowania się w ratowanie świata. Nowenna zatem to nasza modlitwa, ofiara, zaproszenie do wspólnego różańca czy nabożeństwa pierwszosobotniego; wszystko po to, by Maryja była bardziej znana i miłowana przez ludzi na całym świecie, by nadszedł czas tryumfu Jej Niepokalanego Serca.

Główne obchody jubileuszu 100. rocznicy objawień fatimskich z udziałem Episkopatu Polski  miały miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem w dniu 6 czerwca 2017 roku.

Tego dnia został ponowiony przez Episkopat akt poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi, zgodnie z prośbą jaka została skierowana przez Matkę Bożą w Fatimie. Pierwszy taki akt miał miejsce 8 września 1946 roku na Jasnej Górze, kiedy to Episkopat Polski pod przewodnictwem Prymasa kard. Augusta Hlonda dokonał poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. 

Akt ten został następnie podjęty w każdej diecezji i parafii w święto narodzenia Matki Bożej, 8 września 2017 roku.

Zakończeniem obchodów 100-lecia objawień fatimskich w diecezji opolskiej była Msza św. sprawowana przez bp. Ordynariusza Andrzeja Czaję w kościele pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Opolu-Grudzicach w dniu 13 października. 

Warto jeszcze wspomnieć o pielgrzymce do Fatimy zorganizowanej przez naszą parafię z okazji jubileuszu, która miała miejsce w dniach od 14 do 21 września 2017 r. W Galerii są dostępne zdjęcia z tej pielgrzymki. Przejdź do Galerii

Kancelaria parafialna

 

CZYNNA

wtorek i czwartek 900 - 1000
piątek 1600 - 1700 

W OKRESIE WAKACJI

wtorek 9001000
piątek 16001700

Administrator danych osobowych informuje,
że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej
parafii św. Jacka w Opolu umieszczone zostały
za zgodą osób, których dane dotyczą
lub umieszczone są

na podstawie prawa Państwowego i Kanonicznego.

Szybki kontakt

 

Rzymskokatolicka Parafia
św. Jacka w Opolu
ul. Tysiąclecia 11
45-462 Opole

 • Tel. 77 455 07 26

 
REGON: 040098924
NIP: 754-25-54-460
Konto Bank Pekao I O/Opole:
51 1240 1633 1111 0000 2650 9385
e-mail parafii:
parafia@swjacek.opole.pl